Capik166

Rozpočet a tržby filmů

Když je u nějakého filmu například rozpočet 20 milionů a tržby 50 milionů, znamená to, že film vydělal 30 milionů? Nebo se to už bere bez rozpočtu, takže 70 milionů? A je v rozpočtu přidán plat herců?

Díky.

Odpovědi
led

Rozpočet sú všetky predpokladané náklady na výrobu filmu, včetne honorárov. Skutočné náklady nemusia byť vždy rozpočet. Môžu byť aj menšie alebo ho prekročiť.
Takže naozaj zisk = tržba – (skutočné náklady + náklady na výrobu kópií a distribúciu) – dane z prijmu. Takže nie 30 miliónov, táto suma je len reklamný ťah.