stenly1

rozebírání vozidel

jsem fanda do veteránů a začíná být problém se sháněním dílů a tak si od lidí vykupuji celá vozidla rozebírám a co nepotřebuji vozím do šrotu a plasty a jiné nekovové díly odevzdávám na místa kde mi vystaví doklad o převzetí aby mne nemohl někdo napadat že to pohazuji leda kde. Bohužel mně někdo udal a živnostenský úřad mně viní z nelegální živnosti a zahájil proti mne řízení Chci teda vědět jestli je zakázáno si ta auta kupovat Myslím si jestli že si koupím vozidlo na díly tak tím nic neporušuji neboť auto je majetkem lidí a nikdo nemůže nikomu nařizovat jak se svým majetkem naloží

Nejlepší odpověď
kropitko

já to vidím tak,že je to koníček,jen bych měla obavu jak je to s tou ekologickou likvidací. No a problém by asi taky nastal v momentě,kdyby jste ty auta rozprodával ve velkém na náhradní díly,to už by mohlo být bráno jako autovrakoviště. Nevím v jakém rozsahu se svému koníčku věnujete. Ale jestli je to tak, tak bych se bránila zuby,nehty. Přece restaurátor např. hodin,taky třeba dělá něco podobného,jen to není asi tolik vidět. To Vás asi udal nějaký dobrák. Já bych se pokusila na živ.úřadu uvést vše na pravou míru.

Další odpovědi
Zlatomuska

ahoj, myslím si, ze jsi v právu, nechápu, o co jim jde. Je to tvůj majetek, takze nechápu..Kazdopadné to zkus probrat na zivnostenském uradu, proc by to jako měla být zivnost. A zdůrazněte své zájmy. Hodně stěstí

cukrar

Jestliže rozebíráte vozidla a nemáte na to oprávnění dopouštíte se porušení zákona.
Rozebírat vozidla může jen oprávněná firma. Jak to děláte s evidencí vozidel?

Jambalaya

Myslím, že to tak jednoznačné není. Dle mého názoru pokud by se jednalo o ojedinělý případ, pak by se nad tím nikdo nepozastavil. Pokud však je tato činnost vykonávána soustavně, může vykazovat znaky živnosti, zejména, pokud na ní vyděláte. Také je důležité máte-li jiný pravidelný příjem. Pokud se živíte pouze tímto, pak má živnosťák všechny trumfy.