zij.kedluben

Jaký je rozdíl mezi zdvojeným a dvojitým oknem?

Odpovědi
Drap

Zdvojené okno, má dvojité sklo. Dvojité okno má dvě křídla. I dvojité okno může mít zdvojené sklo.

Midoc

Vyrábí se okna z izolačním dvojsklem, nebo izolačním trojsklem.
https://www.slo­vaktual.cz/clan­ky/trojsklo-ve-srovnani-s-dvojsklem-znate-rozdily/
Dvojité ( dvojkřídlé – otvírá se práva a levá polovina okna).

elkon

Dvojité okno, je okno špaletové, zdvojené okno je okno s dvojsklem. Bývala i okna jednoduchá, která se používala např. na verandách, nebo schodištích činžovních domů.

Jofko8

Myslím si asi dvojsklo a potom okno se dvěma částmi. Dvojsklo, je že na jednom křídle jsou dvesklá, kvůli hluku, těsnění atd. Existují pak i 3sklá a 4sklá (tímto jsem si ale neni 100% jistý)