roentgen

Rozdíl mezi receiverem a zesilovačem

Dobrý den,
zvažuji zakoupení HiFi systému, patrně od Yamahy a koukám po komponentech, a nepochopil jsem jaký je rozdíl mezi receiverem a zesilovačem. Můžete mi poradit?
Potřebuji k užívání obojí?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Receiver je zesilovač s rádiem. Stereo receiver má dva kanály, AV receiver je multikanálový. Kvalita stereo receiveru a stereo zesilovače není až tak moc jiná, i když pravověrní hifisté by určitě sáhli po dělené sestavě tuner+zesilovač.

Jestli vzít stereo nebo AV zesilovač (receiver) je věčné dilema mezi cenou a kvalitou. Stereo zesilovač vám nabídne kontrolovanější basy, lepší dynamiku a prostor a ve stejné ceně jako levný AV receiver dostanete opravdu kvalitní komponent. Přicházíte pochopitelně o možnost prostorového zvuku, takže se nedá říct, že nějaké řešení je lepší – záleží na Vašich prioritách.