Otázečka

Roupy??????

mám už asi 14 dní roupy ale nechce se mi chodit k doktorovi vylečím se i sama? a co by mi dělali u doktora kdybych tam šla s problémem ? nemůže se to nějak zkomlikovat ? Děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

V lekarne se poptejte , jsou volne prodejne leky , bez predpisu. -iv-

Další odpovědi
Drap

Volně prodejný sirup v lékárně. Za pár dní je po problému

dědapetr

K léčbě známe několik spolehlivých přípravků. Jedním z nich je Pyrvinium, což je volně prodejný lék. Podává se jednorázově. Už po jednom podání obvykle vyhubí všechny červy, má 95% úspěšnost. V odstupu 3 až 4 týdnu se léčbu doporučuje ještě jednorázově zopakovat, pro zabezpečení optimální účinnosti.
Dalšími účinnými přípravky jsou preparáty mebendazolu, nebo albendazolu. Také tady je léčba dvoufázová, s druhou dávkou po přibližně 4 týdnech.
Kromě dodržování hygienických zásad zmíněných v léčbě je známo několik lidových rad. Patří sem konzumace česneku či mrkve. Hodně lidí doporučuje také kyselé zelí, poupata pelyňku.

Rozhodně prospět může snížená spotřeba bílého rafinovaného cukru a naopak velká konzumace celozrnných obilnin, zelené listové zeleniny. Má pozitivní vliv jak na léčení parazitů, tak v prevenci před nimi.

K úlevě od úporného svrbění je doporučována teplá koupel s půl hrnkem stolní soli, nebo aplikace masti s oxidem zinku do okolí konečníku.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/rou­py/

žolik

Stačí zajít do lékarny,jsou sirupi volně v prodejí.

Zdroj: žolík