Marunka2

Rojí se vám v létě doma mravenci? Jak na ně?

Máme starší domek a každý rok bojujeme s mravenci – už od jara. Manžel kupuje jakési nástrahy s vnadidlem, které mají mít 80% účinnost atd. Ale když pak přijde léto, stejně se rojí a to znamená týden černý obyvák mravenců. To je bereme vysavačem, půlhodiny je klid a pak je to nanovo. Když jich ubyde, vysáváme tak třeba čtyřikrát denně, ale dobře týden to trvá, než je takto zlikvidujeme. Letos máme malé dítě a mám z toho obavy.
Každý rok tmelíme různé dirky, ale oni si prokouší kdekoli cokoli.
Doplňuji:
Díky za tip s kořením, to ještě zkusím. Jinak ty kypřící prášky a prdopeč nezaabraly a dokonce nezabralo ani vápno 🙂. Cestičky se snažím pozorovat, ale když zjistí, že jsme jim na ně přišli, chodí jinudy. Než objevím tu jinou, tak kdoví, jak se už stihli namnožit. Biolit a raid v domečcích používáme, manžel na ně spoléhá, ale poslední tři roky mne o jejich účinku nepřesvědčili. Moc díky a kdyby měl někdo ještě další radu, šup sem s ní 😉.

Nejlepší odpověď
sejtanka

Z babských rad pomáhá skořice.Jinak je spousta přípravků a dobré jsou i gely.Ale myslím,že mravenci se byť v menší míře budou ukazovat stále.

Další odpovědi
panenka

Já používám Biolit,Reid Mravenci údajně nemají rádi majoránku, levanduli, hřebíček, bobkový list či skořici. Tato koření se doporučuje nasypat na jejich cestičky, tím jim narušíme jejich pachové vnímání. Někdo nedá dopustit ani na prášek do pečiva. a nebo jsem vám našla toto.
Nejdříve zjistěte, kde přesně se jejich hnízdo nachází. Pozorujte pochodující mravence, kteří vás k hnízdu zavedou, a dále již můžete použít některý z prostředků na hubení hmyzu, nebo zvolte zcela humánní způsob a využijte obyčejného kypřícího prášku, který nasypete kolem jejich hnízda. Posypte i cestičky, kterými byli mravenci zvyklí chodit.

http://www.svet-bydleni.cz/ta­gy/mravenci-v-byte-i-na-zahrade-jak-na-ne.aspx

MilenaS

U nás na mravence zabírají sedmikrásy. Nejsem moc na smradlavou chemii,tak hodně koukám po přírodě. Natrhejte si kvítky sedmikrásek a rozložte je tam, kde jsou mravenci.

hanulka11

Marunko u nás je to stejné jak vysvitne sluníčko už jsou u nás pacholci , manžel roztloukl hřebíček /koření/ a nasypal ho po cestičkách a na místech kde jsme je vypozorovali a byl klid . Uvidíme až zase vyleze slunko co vyvedou jestli přijdou .Prášek do pečiva a různé věci nepomohly.

nnn1

Našla jsem rady:
Po mravenčích cestiček nasypete pepř, kuchyňskou sůl nebo pálivou papriku

Na místo, kde se mravenci hromadí, nastražte osolený celer posypaný skořicí, mravenci se prý do pár dní odstěhují.

Na místo, kudy mravenci chodí do hnízda a nebo na lup (cesta), položte na papír směs kvasnic a cukru nebo medu – mravenec po pozření takovéto směsi umírá na kvašení v jeho útrobách

…a hodně dalších na:
http://www.vse­umel.cz/view.php?cis­loclanku=2005071701

Ella

na našem starém domě jsme kdysi používali křídu, opravdu nepotvrdím,jestli to vážně fungovalo, byla jsem malé děcko, ale pamatuji se, jak jsem s bratrem kreslila po dlaždicích v přízemí tlusté čáry bez přerušení kousek od venkovní zdi

elektrikář

V drogeriji se dají koupit postřiky jsou i do obytných místností, Mněl jsem postřik od deratizátora zabral hned na poprvé. Vystříkal jsem kuchyň, a jsem živ a zdráv .