kubišta

Řídil jsem bez ŘP na motorku

V srpnu mně chytli na krosové motorce.Ale neměl jsem ŘP na motorku ale na auto jsem měl.Rozhodli že je to jen přestupek a zabavili mně ho na 14 měsíců a pokuta je 30000.Tak bych rád věděl jestli se nato vztahuje amnestie.

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE !

Novela trestního zákoníku se z podstaty věci vztahuje jen na TRESTNÉ ČINY…a ve vašem případě se jednalo o „přestupek“.

Můžete však teď v únoru (po půlce 14ti měs.trestu) požádat o podmínečné zrušení zákazu řízení.

Podle mě by vám mohly úřady vyhovět.