Rekonstrukce rodinného domu

Dobrý den.Chceme dělat rekonstrukci staršího RD.Zastavěná plocha je do 150 m2.Obvodové zdi zůstanou.Jinak chceme vše měnit.Dále chceme udělat patro s arkýřovými okny.Potřebujeme stavební povolení nebo stačí jen ohláška?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nástavba a přístavba domu

Pokud výsledná stavba bude větší než zmiňovaných 150 m2 a vyšší než dvě nadzemní podlaží, je třeba stavební povolení. Pokud menší, bude postačovat jen ohlášení.

Rekonstrukce domu

V případě, že vlastníme či koupíme starší dům a rozhodneme se pro kompletní rekonstrukci, představující výměnu oken, zateplení fasády, výměnu střechy, síťové rozvody a posuny některých příček.

Pokud dům překračuje rozměry pro ohlášení, je třeba žádat o stavební povolení.

Ještě koukněte na odkaz,tam je vše podrobně rozepsáno.

Zdroj: http://stavime­.novot.net/pa­ges/povoleni.html

Další odpovědi
panenka

Pokud budete dělat patro tak stavební povolení potřebovat budete.My jsme dělaly podkrovku a na stavebním nám řekli že povolení potřebujem.Kdyžtak si zajdite na váš stavební úřad a tam vám určitě poradí.

martina1

Ano,určitě budete potřebovat projekt a stavební povolení,dnes ohlášení stavby,pokud měníte vzhled budovy(fasáda,ok­na,střecha)ne­bo vnitřní dispozice.

Pepina7897

Dobrý den, s rekonstrukcí starého rodinného domu mám taky osobní zkušenost. Když jsem plánovala podobnou rekonstrukci svého domu, tak jsem si na internetových stránkách https://www.nas­tavebni.cz vybrala firmu, která se celé rekonstrukce ujala. Pokud jde o vaši situaci, tak určitě budete potřebovat stavební povolení na přidání patra. Ohláška může stačit pro méně významné úpravy. Doporučuji vám, abyste se obrátili na místní stavební úřad.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.