Avatar uživatele
anonym

Rekonstrukce rodinného domu

Dobrý den.Chceme dělat rekonstrukci staršího RD.Zastavěná plocha je do 150 m2.Obvodové zdi zůstanou.Jinak chceme vše měnit.Dále chceme udělat patro s arkýřovými okny.Potřebujeme stavební povolení nebo stačí jen ohláška?Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5098 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nástavba a přístavba domu

Pokud výsledná stavba bude větší než zmiňovaných 150 m2 a vyšší než dvě nadzemní podlaží, je třeba stavební povolení. Pokud menší, bude postačovat jen ohlášení.

Rekonstrukce domu

V případě, že vlastníme či koupíme starší dům a rozhodneme se pro kompletní rekonstrukci, představující výměnu oken, zateplení fasády, výměnu střechy, síťové rozvody a posuny některých příček.

Pokud dům překračuje rozměry pro ohlášení, je třeba žádat o stavební povolení.

Ještě koukněte na odkaz,tam je vše podrobně rozepsáno.

Zdroj: http://stavime­.novot.net/pa­ges/povoleni.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Pokud budete dělat patro tak stavební povolení potřebovat budete.My jsme dělaly podkrovku a na stavebním nám řekli že povolení potřebujem.Kdyžtak si zajdite na váš stavební úřad a tam vám určitě poradí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Ano,určitě budete potřebovat projekt a stavební povolení,dnes ohlášení stavby,pokud měníte vzhled budovy(fasáda,ok­na,střecha)ne­bo vnitřní dispozice.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepina7897

Dobrý den, s rekonstrukcí starého rodinného domu mám taky osobní zkušenost. Když jsem plánovala podobnou rekonstrukci svého domu, tak jsem si na internetových stránkách https://www.nas­tavebni.cz vybrala firmu, která se celé rekonstrukce ujala. Pokud jde o vaši situaci, tak určitě budete potřebovat stavební povolení na přidání patra. Ohláška může stačit pro méně významné úpravy. Doporučuji vám, abyste se obrátili na místní stavební úřad.

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1874 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek