postcd

RD evidován jako garáž/chata, je problém aby se to v katastru převedlo na rodinný dům?

pokud v RD chci mít trvalé bydliště, je problém aby se to v katastru nebo tak převedlo na rodinný dům, v případě že je to vedeno buď jako chata a nebo jako hgaráž? kolik to stojí? jaké jsou nevýhody toho, že je to vedeno jako garáž, popřípadě chata a přitom je to RD se vším všudy? děkuji
Doplňuji:
děkuji, a co ty nevýhody bydlení v objektu který není veden jako RD?

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

je potřeba provést kolaudaci na místně příslušnym stavebnim úřadě. určitě budou chtít projektovou dokumentaci, hasiče, hygienu, obec kvůli územnímu plánu atd. docela blbý
Doplňuji:
Banka nedá hypotéku, takže nižší cena při prodeji nemovitosti. Nelze tam dát trvalý pobyt, takže taky nepraktický. Jinak nic tak závažnýho.

Další odpovědi
Mc Merkurion

když je to vedeno jako chata,nemusíš nic měnit: „Místo trvalého pobytu je adresa pobytu občana v České republice, kterou si zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to ve k tomu způsobilé nemovitosti. Tento objekt musí být označen popisným, evidenčním nebo orientačním číslem a musí být přímo určen pro bydlení, ubytování nebo alespoň pro individuální rekreaci. Trvalý pobyt má ale pouze evidenční charakter kvůli potřebám státu a nemusí být proto totožný s reálným bydlištěm. Právní úprava místa trvalého pobytu je obsažena v § 10–12 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C3%AD­sto_trval%C3%A9ho_po­bytu

trpaslicek

Myslím že aby to bylo zapsané jako RD je nutné provést kolaudaci, RD bude muset splňovat nějaké podmínky. Víc nevím. Vše bych řešila přes katastrální úřad.
Doplňuji:
Doplňuji: Za RD se bude platit větší daň z nemovitosti než z pomyslné „garáže“.

Pepa25

Otázka je trochu zmatená – garáž není chata! Pokud je to garáž, platí odpověď Zaibatsu, pokud chata, tak McMerkuriona …