England1522

Půjčí útulek 15ti letým psa na vyvenčení?

Doplňuji:
děkuju :) _____________­__________

Nejlepší odpověď
dejavu

O jaký útulek se konkrétně jedná? Někde je to možné, jinde ne. Někde musí rodiče podepsat dítěti souhlas a mají průkazky (útulek Kralupy, Děčín i jiné), jinde si nechtějí komplikovat život a půjčují jen dospělým, protože měli s dětmi problémy, že jim pes utekl atd. Některé útulky nepůjčují psy pro jistotu na venčení vůbec (Praha – Troja).

Další odpovědi
ptáč

To sránda, či ne. Prečo by neďali. Však psiska rádi s váma skotačit budú. Aj korunu vám za to dam.

gecco

Já ti odpovím asi takto: – máš extrémní schopnost se ptát jako naprostý trouba…
😁

  1. záleží na majiteli/správci daného útulku – pokud by ses snad domníval, že existuje ústavní zákon, který tuto problematiku upravuje, pak ne – neexistuje
  2. záleží i na tom, nakolik majitel/správce zná dotyčné „15ti leté“ – naprosto neznámým lidem nepůjčí ani obojek toho psa
  3. a samozřejmě záleží na tom, jak umí dotyční se psy zacházet (resp. se k nim chovat)

___
Ani na jednu z těch otázek nikdo z nás tady nezná odpověď (ledaže bys byl ten Pepik tady vod sousedů a já měl ´pod palcem´ útulek)…
😁
Proč se nezeptáš přímo v daném útulku???