Avatar uživatele
Inka6

pudink vařený v džusu

Pekla jsem poprvé dezert s pudinkem vařeným v džusu a neztuhlo mi to. První vrstva korpus, druhá tvarohová, třetí puding
s džusem. Máte někdo radu, koláč je už dvě hodiny v lednici a téměř to netuhne.

Zajímavá 0 před 11 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Dělám podobné řezy 40 let a bez problémů.
Recept jsem předala několika známým
Problém nastal jen tehdy, pokud místo tvarohu v balíčku,
kuchařinka použila tvaroh ve vaničce (nesmé být).
Pokud se dodrží poměr pudink x tekutina, nikdy nedošlo k problému.
Pudink vařený v mléce, rostlinném mléce, ve vodě, v džusu,
ve vodě se šťávou, vodě s Vitacitem, vždy ztuhl
Někdo přidává „pro jistotu“, další půlku pudinkového prášku
(z třetího balíčku).
2 hodiny je málo, tento typ dezertu potřebuje na ztuhnutí delší čas.
Nejlépe podávat až druhý den!
Pudink na vaření bývá už jen kukuřičný, pokud neměl prošlou
expirační dobu, mělo by to bát OK.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Možná jste použila příliš mnoho džusu nebo nedostatek pudinku. Pudink potřebuje být vařený přesně podle návodu na obalu, aby správně ztuhl. Dále by mohl pomoci i želatinový prášek nebo tapiokový škrob, který zvýší tuhost pudinku.

Můžete také zkusit koláč nechat v lednici déle než jen dvě hodiny. Někdy může trvat až 4–6 hodin, než pudink úplně ztuhne. Pokud po této době stále není pudink pevný, můžete ho zkusit zamrazit. Pudink by měl zamrznout a zůstat pevný i po rozmrazení. Ale pozor, některé ingredience mohou změnit svou strukturu a chuť po zmrazení.

Dalším řešením může být, že pudink z počátku nevaříte v džusu, ale pouze ve vodě nebo mléce, jak je uvedeno na obale, a džus přidáte až po uvaření, když začne pudink tuhnout. Přidání džusu může proces tuhnutí zpomalit.

Pokud se chystáte tento recept opakovat, mohlo by být dobrým řešením použití menšího množství džusu nebo více pudinkového prášku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek