NeedHelp:(

Je normální mít první sexuální styk již v 15 letech?

Dobrý den.Jednou to i na mě také přijde v 15 a nejsem si jist, jestli je normální mít pohlavní styk se svojí partnerkou již v 15 letech. Kdybyste byli na mém místě, šli byste do toho? Ale také mi řekněte váš názor z vašeho pohledu.

Nejlepší odpověď
KatkatkaW

Záleží, čemu říkáš normální. Je pro tebe normální to, co je rozumné, nebo to, co dělá (popř. tvrdí, že dělá) většina lidí?
Znám lidi, kteří mají pravidelný sex od 14 let, a znám taky lidi, kteří si počkali až do 20 či víc a byli rádi, že to udělali. Lidi, kteří začnou moc brzo, pak mají často velké množství partnerů. Dovedeš si představit, že bys třeba za 3 roky chodil s holkou, která spala s 10 kluky před tebou? Chceš, aby to takhle pro tebe nebo tvoji partnerku dopadlo? (Nechci vyznít krutě, ale opravdu není velká šance, že byste spolu byli dlouho, jestli jste spolu v tvých 15…)
Je to každého osobní volba, ale podle mně je lepší si počkat, aspoň do 17–20, víc většině dnešních teenagerů připadá jako nemožné a fanaticky náboženské. Zkrátka nenech si nic nikým nutit, pokud do tebe kamarádi budou rýpat, že jsi ještě panic, nejsou to dobří kamarádi. Dělej taková rozhodnutí, kterých nejspíš nebudeš litovat, ať už to s vaším vztahem dopadne jakkoli. Jo a svojí holky se normálně zeptej, týká se to stejně tak jí jako tebe.

Další odpovědi
dubraro

Možná to není úplně správné, ale je to poměrně časté. Dnes je již chválabohu antikoncepce dostupná i mladým dívkám. V dobách mého mládí takový pokus končil často velkým průšvihem, nechtěným těhotenstvím. Tehdy moralisté kázali, co je to za nepořádek, děti mají děti. Dnes kážou, co je to za nepořádek, dospělí lidé nechtějí mít děti.

pepe88

Hlavně si nedělěj stim hlavu,když to má přijít tak to příjde,a stane se .

Nuk nuk

A v jakém smyslu normální? To je totiž docela relativní, víte.
Samozřejmě, v 15 je to už zákonem dovoleno. Bude-li tedy Vám i slečně 15 a více, nikdo za to nikoho nebude trestat ani se o to nebude nikdo zajímat (nanejvíš rodiče).
Normální v tom smyslu, jestli se to stává, tak v tomto smyslu už to dnes „normální“ je. Já bych dokonce řekla, že ono se to dneska stává i výrazně mladším, v 15 se to stávalo i mým vrstevnicím a vrstevníkům a to už je celkem dávno.
Ale jestli se ptáte, jestli je to DOBRÉ, tak já si osobně myslím, že NE. Určitě ne pro dívku. Ať už zákony říkají, co chtějí a ať už je moderní mít sex odkdykoliv, většina lidí definitivně tělesně dopívá mezi 18. – 21. rokem. Psychicky dopívá každý a každá jindy. A podle mne je psychicky zralý ten, kdo dokáže rozumně přijmout i případné (jakékoliv) následky. Pak teprve se dá hovořit o tom, že to je normální nebo dobré.
Za mne bych do toho v 15 nešla.

Drap

V těchto věcech nejde dost dobře radit. Záleží na každém jedinci samotném a samozřejmě na samotném páru.

kelley

Je. Akorát že, podle našich zákonů, při tom musíš mít až do osmnácti let vždycky zhasnuto…