nula

První nátěr sádrokartonu

Slyšel jsem, že na sádrokarton-třeba podhled je vhodné první nátěr provést netypický. Tedy před prvním klasickým vybílením nějakým „speciálním přípravkem“. Poradíte mi někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lencis

Panteraci určitě doporučím, nejen kvůli srovnání savosti (deska x spoj), ale i kvůli nečistotám, ev. případné mastnotě.
Nátěr není nutný spec. na sádrokarton. Malovali jsme Primalexem plus a naprosto v pohodě už léta 🙂

Další odpovědi
sonice

První nátěr penetrací určitě nic nezkazí a pak už stačí jen primalex plus,malovali jsme tři nátěry a vypadá to super

Dandi

Záleží, jestli je to SK do koupelny (takový ten zelený) nebo jestli je obyč (bílý). Zelený se natírat ani nesmí. Bílý je vhodné natřít nějakým podkladem například s penetrací apod.

berger

Všecny rady přemnou jsou dobré.Musí se ale použít malířský váleček.Štětec není vhodný.

Attack-design

jedině napenetrovat

pepee32

tato značka je osvědčená>> primalex