fanynek

Prutová anténa pokojová nepříjímá digit.signál?na televizi s DVB-T nefunguje.

Nejlepší odpověď
Hlada

Prutová anténa přijímá signál o frekvenci podle své délky bez ohledu na to, jestli je analogový nebo digitální. Problém bude nejspíš v nízké úrovni signálu. Zkuste jiné umístění antény nebo použijte pokojovou anténu s předzesilovačem.

Další odpovědi
mosoj

Prutová anténa je pouze náhražková anténa a bude fungovat jenom v oblasti velmi silného signálu, ale v takové oblasti bude televize hrát na kde co ! Totéž platí i pro pokojovou anténu se zesilovačem. Ta již v podstatě představuje dipól ( a bude již citlivá na nasměrování )ale s vlastním zesílením nula. Co má ale zesilovač zesílit když tam nic není. Pokud je toto opravdovou příčinou, nezbývá nic jiného než najít místo s nesilnějším signálem a do toho místa umístit opravdovou směrovou anténu nasměrovanou na vysílač. Nejlepší zesilovač je anténa !!!
Pokud bude třeba hradit ztráty v dlouhém kabelu pak je na místě použít zesilovač.