Boy 13

Dá se ještě v dnešní době koupit analogový mobil?

Prosím poraďte, kdybych chtěl si koupit analogový mobil, tak půjde mi tam klasická SIM karta od našich tří českých operátorů? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Analogový mobil koupíš od nějakého sběratele nebo v bazaru. Půjde tam SIM velikosti platební karty. Nikam se ale nedovoláš, protože analogové sítě jsou zrušené.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… raději si něco přečti: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tradi%C4%8Dn%C3­%AD_analogov%C3%BD_te­lefonn%C3%AD_sys­t%C3%A9m a pak si ho kup: https://www.t-mobile.cz/analogove-telefony

Arne1

Analogová mobilní síť NMT byla u nás Eurotelem provozovaná do roku 2006. Poslední evropská síť na Islandu skončila v roce 2010. Telefony nepoužívaly SIM karty, ale potřebná identifikace byla zakodovana přímo v nich. Takže pokud by se někde vyhrabal historický telefon analogové sítě, dnes by byl naprosto k ničemu (snad jako těžítko).

supersonny11

Ano.

Schluker

Analogovy mobil… 😁 dlouho jsem se tak nepobavil. “Hloupe” tlacitkove telefony se stale vyrabeji. Pro opravdove milovniky analogovych technologii jsou k dispozici radiostanice.

led

Analogové telefony a mobily sa ešte aj dnes využívajú vo vnútropodnikových sietiach. Fungujú cez anologovodigitálnu ústredňu aj v spojení s externým svetom. Možno si veľakrát neuvedomuje, že ak voláte z vonku a prepína vás na linku môžte pri tom používiť služby telefonnej ústredne ktorá konvertuje váš digitálny signál na analogový.
Vo verejných sietiach sa už nevyužívajú. Snáď ešte niekde na medzikmeňové spojenie na malom ostrove v Tichom oceáne, odrezanom od civilizácie okolného sveta.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

led: analogové mobily určitě ne. Někde možná někomu zůstala síť klasických telefonů, ale určitě ne mobilů. Aspoň si to nedokážu představit.

led

analogové mobily v zmysle pripojenia na stanicu analogovej telefonnej siete. Pre ujasnenie, tieto stanice sú bežne používané ako miestne telefony v analogovej sieti, aj dnes keď vonkajšie telefónna sieť (čisto digitálna) je pripojená k centrále s analogovým, káblovým rozvodom po budove. tieto mobilné „sluchátka“ sa využívali u ľudí, ktorí pracovne nie sú „prilepení“ na kancelársku stoličku, ale pohybujú sa v dosahu signálu pevnej základne danej telefonnej linky.

Dochy

led, to ale nemá s analogovým telefonem noc společného. Jen je ta stanice připojená k analogové drátové tel. síti, ale sluchátko se stanicí komunikuje digitálne DECT protokolem (Digital Enhanced Cordless Telecomunications). S analogovým mobilem (pokud klademe důraz na tu „analogovost“) to zkrátka nemá nic společného.

Dochy

Mimochodem, nepoužívá se jen ve vnitropodnikové síti, ale i běžně v domácnostech u lidí, kteří se nechtěji zbavit klasické tel. přípojky. Nejlevnější slušné soupravy se nechají sehnat kolem 500.

led

Dochy, takže odkaz v odpovedi Mc Merkuriona „Analogové telefony“ – Gigaset A220 Telefon je určen pro analogovou linku s rozhraním RJ-11." sa netýka analogového telefónu?

Dochy

Analogové telefonní linky ano. Netýká se ale analogového mobilu.

Pevná linka je analogová a na tu si místo analogového klasického telefonu posadíte nikoli analogový, ani mobilní, ale oficiálně „bezšňůrový“ nebo „bezdrátový“ telefon – resp. jeho základnovou stanici, která je schopna pokrýt signálem pro sluchátko okruh cca 10–100m. Komunikace mezi základnou (připojenou drátem k tel. síti) a sluchátkem je digitální a relativně složitá,, takže bych rozhodně o tom sluchátku nemluvil jako o analogové záležitosti.

led

Ďakujem za vysvetlenie

Justin1

Co je analogový mobil? Tlačítkový? I dnes takové jsou, mají třeba LED svítilnu a nabíjení přes micro USB.

Emefej

Analogový mobil využíval analogovou síť.