ISHRAM

prosím ovípočet slovní ulohy

Měsíční poplatek za telefon je 80,za hovorovou jednotku 2kč.Klolikplatili Novakovi za telefon za ppvní čtvrtletí, když 1.ledna měli napočítadle 89 875 jednotek a 1. dubna 90362 jednotek.

Nejlepší odpověď
brillant

Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky.

Další odpovědi
briketka10

mě bi zase zajýmalo, jak jste na tom z čežtynou ??
Děkuji ..

mosoj

Bez komentáře !!!!!!!!!

tomy smyk

brillant prosim te uz to nepis je to trapné

Jose1f

Otázka je jasná, proto odpovím. Měsíční poplatek znamená, že těch 80 Kč se platí vždycky. Abychom zjistili, kolik se zaplatí za jednotky, musíme vědět, kolik jich bylo.
Bylo jich 90.362 – 89.875 = 487. Novákovi tedy za jednotky zaplatili 487 × 2 = 974 Kč.
Za telefon zaplatili celkem 80 + 974 = 1054 Kč.