BENYTA

Prosím o vysvětlení záznamu z katastru nemovitostí.

Dočetla jsem se tam o „omezení dispozičních práv“. Prosím, co to přesně znamená?

Nejlepší odpověď
arygnoc

omezení dispozičních práv – znamená to, že s nemovitostí majitel nemůže disponovat (prodat, pronajat).
Nejlepší je kontaktovat majitele, protože se jedná buď o:

  • že nemovitost je založená v ručení;
  • na nemovitost se vztahuje exekuce;
  • nejsou vyřešena vlastnická práva;
  • majitel není svůjprávný;
  • jiné důvody.

Další odpovědi
Drap

Je omezeno právo disponovat s tímto majetkem. Důvody mohou být různé

tom004

Těch důvodů může být víc.Nejlepší je zajít na katastr,a požádat o nahlédnutí o jaká omezení se jedná.Jestli se v poslední době nic nezměnilo,nah­lédnutí je zdarma,za výpis se platí/lo 50,–Kč.