starejpes

Prosim o radu.CHci vyzkouset halogenve topeni.Vyplati se? Garsonka 30m2.Dekuji.

nyni se topi plynem jedna se o byt.dum.

Nejlepší odpověď
mosoj

Co od toho očekávate ? Je to jako každý jiný přímotop, takže cena elektřiny za plné koule.
Nedalo mně to a mrkl jsem se do slavných nabídek.
V jedné je napsáno že hlavní výhodou je nízký hluk, není průvan a víření prachu.

Takže vám to sežere prachy jako každý jiný přímotop a průvan vám to udělá v peněžence a potichu. A to víření prachu stejně bude existovat i když hlavní složkou je sálavé teplo, proudění tam totiž od tepla stejně nastane.

Topení přímotopem je nejdražší topení.

Další odpovědi
Hlada

Elektřina je výrazně dražší než plyn. Jestli nechcete uvažovat dřevu a plynové topení funguje, tak by to nebyla moudrá náhrada. 1 kWh plynu vyjde na nějakých 1,70Kč, elektrina přímotop 2,70Kč.

terry

Spočítala bych pořizovací náklady a náklady na topení plynem.
Za jak dlouho se vám investice vrátí? Po odpočtu provozních nákladů.