Avatar uživatele
Registrovaný

Prosím o radu

kdy si můžu jít pro řidičák?
v lednu 2009 jsem dosáhl 12bodů,ale potom jsem odcestoval do zahraničí a ŘP. jsem odevzal až Srpnu 2008 odekdy se počítá doba 1roku? od vavršení 12dobů nebo od odevzdání ŘP?. Jak dopředu můžu mít zkoušku z přezkoušení. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud budu vycházet z toho že ve vámi uvedeném období ´Srpen 2008´ jste udělal chybičku a správně má být "2009", tak by mělo platit následující:

1) v ustanovení § 123c/3 "silničního zákona" je tato větička:

Řidič pozbývá řidičské oprávnění uplynutím 5 pracovních dnů ode dne, v němž mu bylo toto oznámení doručeno.

2) § 123c/5 téhož zákona je i tato větička:

Řidič, který pozbyl odbornou způsobilost podle odstavce 3, je povinen výzvu podle odstavce 3 splnit.

Takže na jednu stranu je DOBRÁ ZPRÁVA zpráva, že vám roční lhůta začala běžet někdy v lednu 2009 (přesné datum si odvoďte z údajů, které jsou uvedeny v oznámení, které jste musel někdy v lednu dostat od obecního úřadu)

Ale na druhou stranu je ŠPATNÁ zpráva, že jste porušil to ustanovení § 123c/5, kde vám hrozí určitý finanční postih...

Zkoušku z přezkoušení můžete mít max. 60 dní starou před dnem požádání o vrácení ŘP.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.