Prosím, nevíme co dělat…

Přítel měl takový ,,kšeft'' s klukama, že nakoupí u nejmenované osoby, který uzavírá elektro zboží za levnějš a šlo to eště přez jejich kamarádku. Poslali se peníze, podepsali smlouvy. Smlouvu měla ta kamarádka s tim prodejcem a přítel měl smlouvu s ní a kamarádi co chtěli zboží měli smlouvu s nim. No jo čekalo se a čekalo a na konec nepřišlo ani zboží ani peníze na zpět. Nejspíš to celé byla bouda. Nevíme co dělat. Přítel uvažoval, že tu kamaradku prostě udá, protože ty penize těm klukum potřebuje vratit a boji se aby ho nežalovali, ale ona ty penize stejně nesežene :( … opravdu nevíme co dělat, mohli by jste poradit ?

Nejlepší odpověď
Drap

Zázraky tady dělat neumíme. Pokud to chcete řešit podle zákona, tak nezbývá, než podat trestní oznámení. Je to jasný podvod.

Další odpovědi
terry

A kam ta milá kamarádka šoupla ty peníze, když je tedy nesežene?
Buď má peníze, nebo to zboží, nebo to byl podraz a v tom případě to není kamarádka a hned bych šla za právníkem.

anonym

Je to podvod. Otázka je za kolik peněz. Obraťte se na Policii ČR. Oznamte, co se stalo. Kvalifikaci přestupku, nebo trestného činu nechte na policii. Je to její práce.

jmhad

Tohle je i pro psychiatra.To je přeci výsměch zdravému rozumu.Prostudujte si znovu pořádně ony smlouvy.Možná zjistíte,že to ani není trestný čin a policie to za měsíc odloží a odkáže Vás na Vaši dobrou vůli k podnikání, které přináší riziko,jako každému.

MichalN

Priste to chce nejdriv premyslet