Avatar uživatele
Registrovaný

Prosím,musím mít při prodeji garáže udělaný odhad?Když s nabízenou cenou kupující souhlasí?Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nemusíte mít udělaný odhad, ale znalecký posudek od soudního znalce. Bude ho vyžadovat finanční úřad k přiznání k dani z převodu nemovitosti. Tu platíte podle toho, která cena bude vyšší. Prodejní nebo určená znalcem.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemusíte.


Avatar uživatele
Stříbrný

Podle mého nemusí, vždyt daň z příjmu se platí z hodnoty uvedené v kupní smlouvě, která se přiloží k přiznání, ne? Když prodávám byt, taky si neberu soudního znalce, buď si stanovím cenu sama nebo za pomoci třeba realitky. Ale není nic jednoduššího, než zvednout telefon a zavolat finanční úřad odd. daní z příjmů.


Avatar uživatele

Jedinou správnou odpověď zde uvedl Hlada. Při převodu nemovitostí musí být dle § 10, odst. a), zákona č.357/1992 Sb. "cena zjištěná podle zvláštního právního předpisu", což volně přeloženo znamená úřední odhad, respektive znalecký posudek. Jedinou výjimkou může být převod pozemků, kde je cena sjednaná vyšší, než obecně známá cena, dle které vyměřuje daň z nemovitosti(pozemků) přímo příslušný finanční úřad. Ale i zde se potom jedná o dobrou vůli ze strany úřadu a nelze předpokládat, že takto bude FÚ postupovat ve všech případech.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.