14.2

Prosím co znamená exekuce na dítě. Když nechce jezdit k otci. Děkuji podotýkám že má 11.5 let.

Nejlepší odpověď
Edison

Exekuce obecně znamená vynucení naplnění soudního rozhodnutí. V tomto případě to znamená vynucení styku otce s dítětem asistencí, nejspíš sociální pracovnicí. Je ale možné, že pokud dítě odmítá jet k otci, osoba to vyhodnotí a od exekuce dočasně upustí a bude informovat soud o situaci. Ten pak může změnit své rozhodnutí. Zájem dítěte je na prvním místě.

Další odpovědi
Kazatel

Každý rodič má nárok domáhat se svých práv. Tak jako vy máte nárok na to dostávat od otce výživné, on má právo se s dítětem, alespoň občas, stýkat.

Patrně nevedete své dítko k lásce k otci, peníze vám od něj, ale, viďte, asi nesmrdí.

Exekuce je výkon rozhodnutí, pokud k němu nedojde dobrovolně.