maryann

PROMLCECI LHUTA

dobry den pred 9 lety mi udelal byvaly partner dluh u ceske sporitelny asi 7000kc a tak pred 5 lety u providentu tez 7000kc..ani jedna spolectnost se roky neozyva,vse bylo na me jmeno..kdy je na takove dluhy promlceci lhuta..za radu dekuji velice:-)

Nejlepší odpověď
kenyrts

Promlčení závazků. Pokud žalujete u soudu již promlčený dluh, soud k němu bude přihlížet jako k nepromlčenému, dokud žalovaný nenamítne jeho promlčení. Pro běh promlčecích lhůt je důležité postupovat tak, aby pokus o dohodu o zaplacení dluhu netrval déle, než je doba stanovená pro promlčení dluhu.

…Pozor na promlčecí lhůty, dluh je dle smluv uzavřených v režimu Občanského zákoníku promlčen po 3 letech, u Obchodního zákoníku promlčení nastává až po 4 letech.

Takže pro vás to znamená, že vás musí provident žalovat u soudu a vám pouze stačí u soudu vznést námitku promlčení dluhu

Další odpovědi
Mihal

partner byl lakomi a ošidil vas pani naschle