Avatar uživatele
Registrovaný

promlčecí doba u životného pojištění

Babičce skončila životní pojistka u ČP, k roku 2001, založená byla 1980, bohužel se zapoměla o peníze přihlásit a nyní pojištovna žádost o plnění zamítla z důvodu promlčení. Je to dle zákona OK?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Možná máte ještě šanci :-)

...protože podle zákona č. 37/2004 Sb., o pojistné smlouvě lze u plnění ze smluv ŽIVOTNÍHO *) pojištění úspěšně uplatňovat 10-ti letou promlčecí lhůtu.
(§ 8)

*)
"životní pojištění" je definováno v ustanovení § 54 zákona a bez bližší znalosti obsahu smlouvy nelze rozhodnout zda babiččina pojistná smlouva má znaky ´životní pojistky´

-------------------------

§ 54 Základní ustanovení pro životní pojištění

(1) V životním pojištění lze pojistit fyzickou osobu zejména pro případ smrti, dožití se určitého věku, nebo dne stanoveného v pojistné smlouvě jako konec soukromého pojištění, anebo pro případ jiné skutečnosti týkající se změny osobního postavení této osoby.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/pojistna_sml ouva/cast1h4.aspx#par54

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych se asi důkladně podívala na smlouvu. V podmínkách by o tom něco být mělo.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.