NickerDicker

Program na návrh rámů kol?

Zdravím, neví někdo o nějakém programu speciálně pro vývoj rámů kol? Děkuju :)

Odpovědi
cochee

A jak by sis tu specializaci představoval: že tam máš 500 návrhů rámů kol a ty si jen klikneš na ten pravý? Lol. Žádný specializovaný program není, to se dělá na staré dobré univerzální strojařské (nejen) klasice – AutoCADu (případně programech stejného zaměření – univerzální konstrukční 3D program). Pokud náhodou nějaká firma vyrábějící kola speciální program má, ty se k němu nedostaneš – firma si jej nechala vyrobit na míru a nikomu ho neposkytne.

mmm.edia

Přesně, jak píše kolega. Například Marin dělá návrhy v AutoCADu / Inventor, statický a dynamický výpočet nevím, ale předpokládal bych, že mají buď něco napsaného na míru nebo budou používat něco ve stylu CATIA, který se používá v automobilovém průmyslu.