nejlulu

Proč vznikla válka na ukrajině?

Odpovědi
McArthur

Podle oficiálních zdrojů na Ukrajině válka není. Alespoň ne v klasické rovině.

Pokud nebudeme zapojovat Rusko, potom se jedná jen o místní rebélii zelených mužiků. Pokud zapojíme Rusko, jedná se o hybridní válku, kdy hlavní agresor přímo neútočí, pouze podněcuje místní k boji proti centru, dodává zbraně, logistiku a vojenské poradce.

Jinak Ukrajina od rozpadu Sovětského svazu a získání samostatnosti trpí obrovskou spoustou vnitřních problémů – ekonomické potíže, potíže lidských a politických práv a svobod, potíže národnostních menšin, potíže se sousedními státy… Současné boje v Donbasu mají své základy ve všech těch potížích, kterými trpí celá Ukrajina.