England1522

Proč všichni lidé berou Ameriku jako 2 šanci začít nový život??.

Mě moc Amerika nebere co mě bere je Monako, Francie a Anglie.
A do jedné z nich se chci nastěhovat.

Nejlepší odpověď
Drap

Všichni ne, jenom ti co se dají snadno ovlivnit. USA se již mnoho let prezentuje tím, že kařdému se může splnit jeho americký sen. O těvh neuspěšných, či méně úspěšných se nemluví. Takový sen se může jedincům splnit téměř kdekoli na světě. Samozřejmě za určitých okolností a podmínek.

Další odpovědi
zjentek

zřejmě má jít (u těch všichni), o druhý život plný finančních prostředků. Dovolím si radu: velmi,ale velmi obezřetně si rozmyslete, co si od života přejete.
Doplňuji:
tenhle život teď a tady je jeden. A je to to, co utíká, když si zrovna děláš jiný plány.

anonym

Rozhodně ji tak neberou všichni. Jako šanci začít tam nový život ji chápali i všichni trestanci, odsouzenci a dobrodruzi, kteří se do ní „hrnuli“ po jejím objevení. Nádech dobrodružství má pro Evropany Amerika dodnes. Někdo je jí nadšený, jiný tam už víckrát jet touhu nemá.
Švagr byl z USA neskonale unešený a celou rodinu horlivě přesvědčoval o kladech této úžasné země. Dcera tam strávila skoro tři měsíce a potřebu ještě někdy do států jet nemá. Záleží na tom, co se komu líbí a čemu kdo dává přednost.

M.

Ovečky :) Tohle se stane většinou jen těm, co se dokážou prosadit, bohužel ve většině případů to tak není. Natož, když dotyční neumí anglicky ani pozdravit.

muhamed

já nevím, ale rád bych se přestěhoval na Floridu, kdyby byla příležitost :))

Bičiště

Amerika prý byla nejlepší do konce 2. sv. války. „Nový život“ , to bývalo. Např. Voskovce nechtěli ani do USA pustit, byl za nebezpečného levičáka , rok byl v lágru. Sami američani, co žijí u nás, většinou v Praze, říkají, že tam u nich je větší buzerace než u nás. Milovníci USA zse tvrdí, že to jinak nejde – velká země, mnoho národností a pořádek se drží „represí“. Každopádně, se první generace, která tam přijde obětovává pro své potomky. Ti pak mají větší šanci, než jejich přistěhovalí rodiče.