paul1

Proč v poslední době tak narostl počet dětí a adolescentů v psychologických ambulancích?

Zachytil jsem v TV, že v psychologických ambulancích narostl významně počet této mládeže, t.j. dětí, které jsou ohroženy rizikovým chováním, poruch atd. Může to být důsledek covidu-19?

Nejlepší odpověď
Daidal

Určitě je to v důsledku covidu.
Nebo spíš karantény a omezování. Tím, netvrdím, že to není dobře (některá ta omezení). Je to vina výchovy, společnosti. Když to řeknu hnusně, tak jistá změkčilost, špatné snášení změn nebo lehkých omezení, sociální závislost, zbytečné vytváření depresí (sugestivně), ujeté vnímání hodnot, neschopnost být sám – neumět být sám a bát se toho.
Dokonce se zvýšil i počet sebevražd i u mladistvých… Párkrát o tom psali za poslední rok.
Psychicky na tom nejsou dobře. Navíc jsou k tomu vedeni, k té nezdravé psychice. Stres – ve všem a ostatní to ještě „povzbuzují“ (rodiče, škola, učitelé i přátelé mezi sebou vzájemně). Stresory v každé kravině, blbosti se zveličují (a na to důležité a hodnotné se mnohdy nedbá). Ze všech stran na ně někdo tlačí a nejvíc pak i oni sami na sebe, mají z toho pak komplexy, deprese a demotivaci.

Další odpovědi
Kepler

Různé restrikce a změny v oblasti vzdělávání v důsledku pandemie na tom jistě také nesou vinu, ale není to jen problém posledních dvou let. Změnil se způsob života a zábavy, mládež je více zahleděná do sebe a do svých elektronických oblbovátek, pro některé jsou PC hry důležitější než okolní reálný svět. Je to daň „civilizaci“, člověk se vzdaluje své přirozenosti.

zjentek

Ano, může. Stejně jako to může být důsledek očkování proti němu. Vše jsou zatím jen spekulace.

Emefej

Protože je to dnes módní. Před 60 lety se to obvykle řešilo jednou výchovnou fackou od učitele, nebo dvěma od táty. Prošel jsem si tím a doposud jsem psychologa nepotřeboval.

Ametyst

Děti jsou citlivé duše. Když už i dospělí jsou vyděšeni a schválně udržováni ve stavu strachu z toho, že zemřou na covid, samozřejmě to děti vnímají o to hůř. Výsledkem je, že se nervově sesypou. Když jsem viděla video, jak starší školáci plakali do kamery nad klimatickými změnami, které jim vezmou život, říkám si, ze ti novináři mají nulovou zodpovědnost za svou špinavou práci, a škody už byly nadělány.

Rokio

Podle mě za to může covid a moderní technologie.

Pepa25

Určitě je to důsledek lockdownů. Pokud jste osobně důsledky uzavření škol nezažil, buďte rád – pro všechny zůčastněné to bylo na budku ☹ – bez ohledu na výchovu nebo rodinné zázemí (samozřejmě někdo to zvládal lépe).

tvaruzekcz

Kde byli všichni ti „odborníci“ na vývoj dětí, když už před pandemií děcka seděli doma (a dobrovolně) u PC nebo PS4?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Původní znění otázky: „Proč v poslední době tak narostl počet dětí a adolescentů?“ má úplně jiný význam.

paul1

No to byl omyl, proto jsem to opravil.