Heřman

Proč v minulích dobách se dávaly dřevěný trámy do komýna od zdola nahoru.

Nejlepší odpověď
Drap

U některých starých, širokých komínů a nejen u nich ale u velkých a vysokých staveb celkově , se zazdívaly trámy v řadách cca 1,80 cm – 2 m nad sebou. Na trámy se dala fošna a sloužilo to jako lešení. Po dokončení , až bylo hotovo, tak se trámy od vrchu uřezávaly.Tam kde je omítka to neni vidět, ale dobře znatelné to bývá na hradech. Tam jsou zbytky trámů a nebo alespoň díry po nich znatelné dodnes

hanulka11

promiň, to bije do očí …