ten který je

Proč se zbourala obří polní nemocnice v pražských Letňanech?

Proč se ta nemocnice zbourala,když mohla odlehčit přeplněným a kolabujícím nemocnicím v jiných krajích?Že nemáme dostatek lékařů?Potom tedy bylo zbytečné ji vůbec stavět.Nebyl to vůbec levný projekt.Děkuji.
https://www.id­nes.cz/karlovy-vary/zpravy/petice-otevreni-hranic-pro-sanitky.A210213_132­800_vary-zpravy_bse
https://www.de­nik.cz/z_domo­va/polni-nemocnice-letnany-koronavirus-armada-likvidace-vystaviste-jan-blatny.html

Nelíbí se mi doprošování u Němců.Co kdyby byl nedej bože válečný stav?Kam bychom vozili raněné?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdyby byl válečný stav, tak by nemocnice nebylo třeba. Za dva dny by bylo po válce a podle toho jak by to probíhalo bychom už byli pod cizí nadvládou, v horším případě ti, co by přežili, pouze pochovávali mrtvé.

Další odpovědi
marci1

Premiér Andrej Babiš uvedl, že nemocnice skončila kvůli finanční náročnosti (od 10/2020 cca 100 mil. Kč). Vybavení a techn. zařízení bude využito ve státních nemocnicích. 🙂

Dochy

ad „doprošování u Němců“ – lidé žijící v té oblasti to jako doprošování neberou. Berou to jako pokračování běžné spolupráce se sousedy. To je pro mně důležitější než názor nějakého pražského Pepíka…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Naopak, byla velká chyba, že jsme nepožádali o pomoc Německo a místo toho se nemocní vozí přes půl republiky. Lidé, kteří tu předhraniční pomoc odmítají, jsou stejně iracionální jako ti, kteří si myslí, že epidemie je jen humbuk (viz opdkaz na průzkum, který jsem tu dříve dával).

ten který je

Nemocní se vozit přes půl republiky vůbec nemusí.Logisticky je snadnější polní nemocnici použít v kriticky ohrožených oblastech.Jinak Pepíku se otázka týká polní nemocnice a ne popírání viru.:-)

Pepa25

Reagoval jsem na doplnění pod odkazy …