Lukáš Rusek

Proč se v ČR zrušila povinná vojenská služba?

Mě by opravdu zajímalo proč jí zrušili. Lidé protestovali? Nerovnoprávnost žen a můžu že tam mohli jen muži? Jaký je důvod?

Nejlepší odpověď
Drap

Důvody jsou dva.Peníze a rozhodnutí parlamentu. Neni pravdou že mohli do armády pouze muži, byla tam i řada žen

Další odpovědi
cukrar

Lukáši z HK,
Protože byla drahá a neefektrní. Již tenkrát byli ženy v armádě, jen neměli branou povinnost.
Pokud chcete dlouhé zdůvodnění na několik stran, musíte nakouknout do předpisu, kterým Jaroslav Tvrdík navrhl zrušit vojenskou službu. je tam podrobné zdůvodnění.

Kryšpín

Jeden moudrý politik po hedvábném sametu měl názor, že již armáda nebude zapotřebí a staří policisté budou vyměněny za mladé do 30 let

Mc Merkurion

… tehdy nerovnoprávnost pohlaví nikoho nezajímala, každej musel na vojnu povinně, a to dost lidí štvalo, jelikož to byly i podle mé zkušenosti dva ztracený roky života … zeptej se straších … oni ti rádi osvětlí službu vlasti …

anonym

Protože jeden profik který přesně ví co dělá je lepší než 100 ožralých škrabačů brambor a vytíračů podlah 🙂

jáára

Byl jsem v tu dobu na civilce. Já to chválím.