Irisa

Proč se v Česku neprodává Marmite, když je to vedlejší produkt výroby piva?

Marmite je britská pomazánka vzniklá jako vedlejší produkt při výrobě piva. V pivovarnictví jsou češi jedni z nejlepších na světě a vyrábíme hodně piva. Co se tedy dějě s vedlejšími produkty a proč nemáme vlastní výrobek typu Marmite? Čekala bych, že musí tento produkt u nás vznikat a být ho spousta už dlouhou dobu.

Odpovědi
elkon

Musíš se pořádně dívat a lépe hledat. https://www.darky-lahudky.cz/marmite-125g

Ametyst

Na skleničce Marmitu bývalo napsáno Beef extract. Teď je tam napsáno Yeast extract, a je pro vegetariány. Kvasničný výtažek. To je krycí název pro glutaman. To přesně odpovídá masové chuti umami, kterou Marmite má. U nás má zpracování vedlejších produktů v pivovarnictví úplně jinou tradici. Marmite je pro všechny ne-Brity překvapením, když poprvé ochutnají.

cochee

Protože 1. to u nás nemá tradici 2. je to hnusné a nikdo by to nejedl → nekupoval.

cochee

A nyní, po cca 50 dnech, je možno seznati, že elkonův odkaz, který uvedl ve své odpovědi, je nefunkční – žádný výsledek nemá ani použití vyhledávání na této webovce. To znamená, že shop přestal marmite nabízet, takže, anooooo, v souladu s mou původní myšlenkou – nikdo to u nás nejí :) na okraj, zkoušel jsem najít i „vegemite“ se stejným – nulovým – výsledkem; vegemite je marmite vyráběná v Austrálii pro Australany, mají tam přidány extrakty z cibule a celeru, takže chutná trochu jinak.

Filip84

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Protože je to něco, jako Brown Sauce, Herr Švec, co já se toho vždycky nasháním!

Takže koupíš, ale ne běžně. A proč asi, protože by to lidi nežrali, ne, jak Brown Sauce. Víš co to je, když Ti přijde na krám nějaká taková krávovina!? 😡😡😡

Loni došel nálev! 🙈 O to není, ono to chodí, jak mají zavařovací saisonu, oni něco důchodci koupí, ale loni ho došlo snad šest palet! 🙈🙈 Doprdele, šest palet nálevu, to prodáš tak za šest let, jako! 🙈🙈🙈 No nic, no, tak jak mu skončila akce (to byla taky akce, jak noha, něco, jako namísto Kč 24.90 Kč 23.90, jako!), tak se mu upravila cena a muselo se mu najít místo, aby byl vidět. 🙄

Tak, víš co, jestli už Tě nebaví tady být, tak přijď, že mám prodávat Marmite, nejlépe přijď takhle, když dojde šest palet nálevu, jo, nebo před svátky sovětské vzduchoplavby a stavění stalinských vzducholodí, když dojdou tři palety mandarinek, a z toho dvě jsou na zeleno – bílo, jo? Dojdi! 👌😈
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.