Michal Kole

Proč se v autoškole dělá zkouška z dopravních předpisů (např. křižovatky), když cyklisté je nedělají ?

Neměla by se v autoškole dělat jen zkouška z provozu a údžby vozidla ?

Nejlepší odpověď
anonym

protože na kolo nepotřebuješ řidičák, cyklista neprojde autoškolou. Kdysi byly cyklistické průkazy, dopravní výchova ve školách i dopravní hřiště v některých obcích a školách. To zaniklo, ale posledních pár let se dopravní hřiště začínají budovat, např: v Kadani.

Další odpovědi
mojitek

To je fakt,hodně cyklistů (ale i chodců) by ty zkoušky rozhodně potřebovalo..

Rocker

Nevím,jak v jiných školách,ale v naší chodí děti na dopravní hřiště.Zrovna tento týden byli třeťáci a čtvrťáci psát testy a dostali průkaz cyklisty.

Reuef

protoze jizdou na kole nejspis nikoho nezabijes…zato jizdou autem se ti to povest muze