Kazatel

Proč se u očkování psů používá vždy stejně velká dávka vakcíny, bez ohledu na jejich velikost, ale u očkování dětí ne?

Tedy u nově plánovaného (v USA již schváleného) očkování těch nebožátek od 5 let, ale cca jen 1/3 dávky té šmakulády.

Odpovědi
Drap

Jak která. Některé vakcíny se dávkují podle váhy psa. jiné nejsou potřeba,

pediatr

Takové pravidlo u dětí neexistuje. Jsou vakcíny vyrobené jen pro určitý věk (a chorobu), dospělým s nedávají. Nebo jiné (třeba Prevenar), který má jednu sílu a kojencům se dává více dávek než dospělým. S každou vakcínou je to tedy jiné.