kurec

Proč se slovu Promotional model v každém jiném jazyku říká trochu jinak?

V japonsku se tomu říká racing quenn. V anglii se říká pit babe. Proč se všude neříká to samé když se pořád označuje ta samá osoba

Nejlepší odpověď
annas

Angličtina je jazyk germánský, francouzština románský, japonština se řadila mezi japonské jazyky, někdy i altajské. Liší se i slovní zásobou rozdílným vývojem či znaky, výslovností atd. .

V archivu je několik otázek, kde je vysvětlený rozdíl mezi jazyky.

Promotional model = propagační model – v angličtině.
Co je pit babe?
Racing queen má také jiný význam.

Vaše otázka není přesná, co vás zajímá? Navíc záleží na kontextu.

Anglické promotional – vztahující se k reklamě je původem slovo latinské, do angličtiny se dostalo přes francouzštinu. K nám pak z angličtiny.
http://www.dic­tionary.com/brow­se/promotional

Proč je u nás ráno snídaně, na Slovensku raňajky, v Anglii breakfast atd.

Každý jazyk má svou slovní zásobu, jinými slovy pojmenovává nejen různé, ale i stejné skutečnosti. .

Další odpovědi
ivzez

Slovu se neříká nijak a neoznačuje se všude stejná osoba.

Každý jazyk může pro stejné/á věci, profese, povolání …
používat jiné označení (jiná slova).
(Každý jazyk může stejné věci označovat jinak.)