Válek Petr

Proč se probouzím před zvoněním budíku?

Aniž bych měl každý den stejný čas probouzení, vždy se vzbudím cca pět min. před signálem, jako by to tělo „vycítilo“. Jak je to možné?

Nejlepší odpověď
lexx

podvědomí, organismus, biologické hodiny to ví jen Ty ne…mě probudí neexistující alarm na mobilu kdykoliv potřebuji, pokud jde o pravidelnou dobu, mozek si fiktivní zvuk vygeneruje sám když potřebuješ

Další odpovědi
orwell

Asi to probuzení signálem budíku je pro tvoje tělíčko takový šok, že se raději probudí samo, než by podstupovalo takovou strašnou torturu. Bylo období v mém životě, že jsem to měl podobně, ale to už dávno pominulo. Teď si dávám budíky dva, pokud musím nutně brzo vstávat v neobvyklou dobu, ale to pravidelné buzení už řídí prostata ☹