rybíz

Proč se přes noc vybijí baterie v digit. foťáku?

Je to normální?
Doplňuji:
Baterie jsou nové ( recyko+ AA HR6 2050 mAH, mimo foťák se nevybíjí ), může být závada ve foťáku, aby mi uznali reklamaci?

Nejlepší odpověď
mosoj

Normální to není, ale normální není ani dotaz.
Dělalo to od začátku nebo to začalo dělat až později?
Co je to za baterii ( aku ) a jak je stará ? !!!

Když ji vyndáte z foťáku a druhý den ji opět vložíte je také vybitá nebo ne ?

Doplněno.

Takže nabíjecí aku NiMh nové generace. Tyto aku netrpí samovybíjením. Přesto nelze vyloučit že alespoň jedna není vadná.
Předpokládám, že jsou řádně nabité!!!
Vyzkoušejte v baterce na AA. Pokud budou svítit nepřetržitě dostatečně dlouho ( pozor pokud to bude baterka s LED musí svítit alespoň 10 – 20 hodin nepřetržitě – zase záleží kolik těch LED tam je ) tak je i nabíjení v pořádku a závada je ve foťáku.
Lepší by byla ale baterka se žárovkou. Tá má větší proudový odběr, více zatíží aku a tím ho i lépe odzkouší!! Baterka se žárovkou 500 mA by měla nepřetržitě svítit alespoň tři hodiny.

Další odpovědi
led

asi sú batérie staré, takže nevládzu udržať plnú kapacitu. Ináč batérie aj keď sa nepoužívajú pomaly sa vybíjajú.
PS. vybíjajú sa len v noci? cez deň nie? 🙂

Hudler

Napadá mě, jestli to není vlivem extrémních kolísání teplot, ale za jednu noc. Jaká ta baterie je? Třeba je poruchová.
Ještě doplním, že jsem setkal s notebookem, který po odpojení napájení nevydržel na baterce a vypnul se. Nevím, co bylo špatně. Ještě mě napadá vyzkoušet jiné baterky, tím bys mohl zjistit, jestli za to nemůže foťák.