Proč se pes snaží dohonit svůj ocas a kousnout jej?

Viz video kde jsou různé ukázky tohoto fenoménu
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XCSe9cF1PMA

V čase 0:16 je tam jeden, který do toho jde na 120%!

Nejlepší odpověď
marci1

Nuda

Psi se často honí za ocasy, když se nudí. Je to pro ně jistý způsob jak vynaložit nějakou energii. Štěně neví, že ocas je součástí jeho těla a považuje ho za hračku. V dospívání tento zvyk obvykle ustává.

Pozor

Máte legraci z toho, když se pes začne honit za svým ocasem? Tím, že psa sledujete a jeho chováním se bavíte může způsobit, že to bude dělat kvůli vám, abyste si ho všímali a hráli si s ním. Pokud zjistíte, že si pes ocas chytí a okusuje měli byste naplánovat výlet k veterináři.
Psi si mohou někdy honit ocasy, protože jsou obtěžováni červy, blechami anebo mají nějaký jiný zdravotní problém.

Genetika

Plemena německých ovčaků a teriérů mají tendenci honit se za svým ocasem více než jiná plemena psů. Tento zvyk je neopouští ani jak stárnou. Psi se takto projevují jsou-li dlouho vězněni.

Nátlak

U některých psů se může vyvinout kompulzivní porucha, která zahrnuje i honění ocasu. Tyto druhy problémů chování mohou pramenit z důvodů věznění, fyzického týrání, dřívějšího zranění, či traumatu, či separační úzkosti zvířete. Je proto třeba se jimi zabývat.
Pokud si váš pes neodolatelně honí ocas a dochází k jeho okusování zbystřete! Nepodceňujte fakt , že si pes může způsobit poškození kůže spojené se ztrátou chlupů na ocase i nežádoucí zranění.
Všimnete-li si, že si váš pes nadměrně často honí svůj ocas,– neváhejte navštívit veterinárního lékaře. Může diagnostikovat zdravotní problém. 🙂
Zdroj: www.cesarsway.com

Zdroj: http://www.wi­kidog.cz/Proc-se-pes-honi-za-svym-ocasem%E2%80%A6/

Další odpovědi
zjentek

Za šest let života s důstojnou fenou jsem nic podobného nezažil.

Určitě není v pořádku, když si někdo nadměrně často honí svůj ocas.

eleonnore

S naším kokříkem se nám to nestane, má kupírovaný ocásek.
Zato teď poruším mýtus, že je to jen výsada psů – ano, náš kocour to dělá také :)

OptieX

Nemám rád psy. Zvlášť na sídlišti…

zjentek

Eleonnoro kosour? No tak to má zaručeně blechy, svilušky či jiné sviňušky.

eleonnore

Nee, taky jsme si to zprvu mysleli, ale nedělá to nijak často :). Spíš bych řekla, že se před námi předvádí nebo se nudí.