bobina

Proč se musí předehřívat el. trouba?

nikde jsem se nedočetla, proč se musí předehřívat elektrická trouba, než se vloží nádoba s jídle.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nejenom elektrická. Při pečení některých těst se musí trouba předehřát, aby začala péci hned po vložení plechu, jinak to může „spadnout“. Zkus upéct pusinky v nevyhřáté troubě.

Další odpovědi
marci1

Předehřívání urychlí dobu pečení.
http://www.mo­ra.cz/data/go­renje/ruzne/na­vody_na_obslu­hu_spotrebicu/ves­tavne_trouby/b8965­.pdf

dr.luha

Kynuté věci by dalším kynutím ve vlažné troubě překynuly a strhaly, maso by se včas neuzavřelo a vyteklo by z něj moc šťávy. Nádobě s hotovým jídlem je to jedno, tomu to nevadí.

Kepler

V podstatě by se předehřívat nemusela, řekl bych, že jde jen o úsporu času. Je praktičtější zapnout si nejdřív troubu a pak teprve chystat maso do pekáče. Mezitím je trouba vyhřátá a pečení začne ihned. Kdyby se vyhřívala od počátku i s obsahem, trvalo by to déle.

Dochy

U něčeho to nevadí a jde jen o urychlení (troubu můžeš zapnout předem), u něčeho je třeba se co nejrychleji dosat přes nějakou kritickou teplotu (například problém s dodatečným kynutím), u některých jídel hrozí nadměrné vysušení (např. pizza, skutečná i zmražený polotovar)