samicek333

Proč se můj pes jednou za čas zblázní?

Proč se můj pes jednou za čas zblázní? Najednou mu přeskočí v hlavě a on začne lítat pořád kolem mě, občas i kňučí, ale vypadá, že ho to hodně baví… Zkouším ho zastavit, třeba tím, že cuknu vodítkem, jenže to bere jako výzvu ke hře, stejně tak, když ho plesknu, tak si předníma lehne na zem, když pak jdu blíž, najednou vyběhne a znova lítá kolem mě…Takhle to trvá asi 3 minuty, někdy víc, někdy míň, potom se uklidní a dělá, jako by nic… Vůbec nevím, proč to dělá. Ve psí škole nám řekli, že z toho vyroste, ale to si nemyslím, protože to dělá čím dál častěji.

Doplňuji:
S tou přebytečnou energií… on to dělá kdykoliv, třeba i když se vrátíme z dlouhého výletu, pak ho vykoupeme a místo, aby si šel lehnout, tak začne takhle běhat…

Nejlepší odpověď
Ponytail

Má přebytečnou energii a chce si hrát. To dělá spousta psů i v dospělosti. Nezakazujte mu to, proboha, pohrajte si s ním 🙂
Náš taky:-) Prostě je to dobrá nálada, radost ze života, nic jiného bych v tom nehledala.

Další odpovědi
ReHu

prostě si chce hrát. Tak ho nech, pokud něco neničí.
Lidi taky občas dělají různé blbosti.

ARIS

Ponytail má pravdu, máme psa kterému budou dva roky a občas běhá jak šílenec. Chytne třeba klacek a běží jak o život. To dělali všichni naši psi. Je to energie kterou musí vybít. Nepíšete jak je starý, tudíž nevím co doporučit. Určitě si s ním hrát, přetahovat se o něco dát mu nějaký úkol, překonávat překážky …

robosobo

My máme 1 roční štěně a toto nám dělá doma.Začne běhat kolem gauče a potom jenom něco řeknu a on vletí na gauč a začne štěkat.Tak si sednu na zem a začnu se s ním přetahovat o uzel.(taková hračka která má na jedné straně kouli z provazů a na druhé uzlík.A pomůže to. Z toho vyplívá:Hrát si,hrát si a ještě jednou hrát si.

slipknotak

:D ja mam psa kteremu budou 4 roky a taky to dela pokazde kdyz vyjdu na zahradu tak kolem me beha a stoupa si prede me kdyz du proste to ingorujte a ono ho to snad prejde

Rocker

Zkus ho restartovat:-)

nikolenka25

Jestli to je šteně tak u štěnat to je normální.Aj můj pes byl divoky když byl malý a i když byl velky.Možná chce nějákou společnost :D