Šumík

Proč se mi mění číslo účtu pro platbu?

Dobrý večer,

zajímalo by mě proč při platbě zdravotního pojištění z Komerční banky se mi mění číslo bankovního účtu na který mám platit? Klasické číslo účtu pro platbu je 5020–0500419123/0300, ale při poslední rekapitulaci platby se mi vždy zobrazí pouze 5020–500419123/0300. Proč mi ta nula vždy zmizí? Poradí mi prosím někdo kdo také platí zdravotní pojištění bankovním převodem z Komerční banky?

Děkuji :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nula před číslem se nepočítá. Takže je to dělané tak, že automaticky zmizí. Účet je i tak identický. Číslo účtu bez předčíslí má max. 10 číslic. Je to těmi nulami jenom naznačené.

Další odpovědi
setapouch

Nula na začátku čísla účtu je irelevantní.

Funna

protože ta nula na začátku „chlívku“ je pro číslo účtu úplně bezpředmětná…když tam není, nic se nestane…pořád je to stejné číslo účtu…já mám třeba účet „jen“ 6 čísel / 0300 a v životě jsme nezadávala někam 0000XXXXXX/0300, ale jen XXXXXX/0300