Rokio

Proč se já nemůžu chovat, jak kdybych byl o 15 let mladší, a můj otec ano?

Není to nespravedlivé?

Odpovědi
Kepler

Ano, je to nespravedlivé. Ale otec si to svoje vždycky ospravedlní, vysvětlí a obhájí a nikdo mu za to nedá kartáč. V tom je to kouzlo středního a staršího věku. I já jsem dospěl až tak v šedesáti. Vlastně ani si nejsem moc jistý.

dudu

Pokud se zorientujeme v časové ose, pak ty toužíš ťapkat po světě jako pětiletý prcek a tvému otci bys rád umožnil opět vyvádět coby dvacetiletý junák?

ivzez

Dokud žiješ u svých rodičů a necháváš se jimi živit
(tvůj měsíční příspěvek nepokrývá celé náklady), musíš
dodržovat jejich pravidla.

To bys ostatně musel i v případě, že bys hradil všechny výdaje,
které s tebou souvisejí – dokud bydlíš v jejich bytě/domě, musíš
se řídit jejich pravidly.

Za nespravedlivé to nepovažuji.
Můžeš se přece odstěhovat a pak se řídit pravidly vlastními.

Šidlo

obávam sa, že váš otec, podľa toho, čo o ňom stále píšete, zrovna na spravodlivosti nelpí.....ibažeby ste nepísali celú pravdu

ale prečo si myslíte, že vždy ked vám nespravodlivo vyčiní, máte utekať sem, a všetko to písať a pýtať si od nás potvrdenie, že je to nespravodlivé?

ad 1. ak ste taký etický, ako sa chvastáte, vy sám viete, že je to nefér a nás nepotrebujete
ad 2. nie je veľmi slušné stále otravovať okolie (ľudí tu) so svojimi domácimi problémami…a ani raz nežiadať o riešenie, len o ľútosť a chlácholenie
ad 3. ak ste svojprávny a schopný sa o seba postarať, odsťahujte sa

Mc Merkurion

… protože na rozdíl od otce, je vidět, že ty se chováš a myslíš jak malej fakan, kterýmu vezmou hračky …