Pokročilý

Proč se hází do šampaňského jahoda?

odkud se to vzalo? a ta jahoda se pak jí nebo to je jen dekorace nebo proč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, jahoda v bublinkách je opravdu moderní záležitost která ale stále přežívá. Je to elegantní, ale ani chuť jahody ani šampaňského to nezmění. Mě to vyhovuje protože mám rád suché.
Pro ty co mají rádi typ spumante doporučuji vložit do skleničky ve sladkém sirupu naložený kvítek ibišku. Je to nejen krásné ale také to nápoj osladí.

Další odpovědi:

Zlatý

Zvýrazňuje chuť šampaně. Tedy asi ano, ale já to nepoznám, jen mi to chtuná :).

Zlatý

Jedná se o pouhou dekoraci. Gastronomický účin je nulový, ovoce se jen povrchově namočí. Někdy je ale takové kombinaci přisuzován afrodiziakální efekt, ovšem nic nenavědčuje tomu, že by skutečně fungoval. Je to spíš považováno za rozmar zhýralých zbohatlíků, patřičně střelených intelektuálů či bohémů.

Zlatý

nemyslím, že to má nějaký význam, navíc nakyslé šampaňské s jahodou tedy .......mě osobně vůbec nechutná
je to jen móda -
odborník by asi, nad tím zaplakal

Zlatý

Musím oponovat .No,ona se ta jahoda nema vhazovat,ale dat na okraj sklenice( pulka jahody nebo cela -ale se stopkou).Šampanske nebo sekt se vypije a nakonec se vlozi do ust jahoda a zapije se.Vzhledem k tomu ,ze Sampanske je suche,tak jahoda oslad,-vetsinou posledni doušek.
PS: Šampaňské nebo sekt s čerstvou broskvovou šťávou je vlastně Bellini cocktail nebo s pomerančovou šťávou je Mimosa cocktail atd

Pokročilý

Dává se tam,že dá šampánu dobrou chut.A pak se může sníst,je nacucaná šampáněm a je moc dobrá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.