Pokročilý

Proč se do fotoaparátu ukládají fotky "do starých"?

Nevíte, prosím, proč se mi do fotoaparátu ukládají nové fotky do těch starých - resp. pod ta čísla, která už byla jednou použita? Třeba pokud dneska nafotím 20 fotek, nedám to do PC, a zítra nafotím dalších 20 fotek, tak se mi uloží pod ty fotky včerejší. Nikdy mi to takhle nedělalo. Děkuji :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Jestli to chápu správně, tak novýma fotkama přemažete staré. Zvláštní. O jaký typ fotoaparátu je jedná? Ale pokud pojmem 'uloží pod' myslíte, že se jen seřadí od nejstaršího, pak je to v pořádku. Hezký den

Další odpovědi:

Zlatý

Při pozorném pohledu zjistíš, že evidenční označení snímků není shodné. Pořadové číslo se může opakovat, rozdíl je ale v označení složky, do níž se snímky řadí. Složky jsou obvykle řazeny podle data pořízení snímků. Podle data se pak také ukládají v PC, pokud si nezměníš názvy složek. U většiny digitálů je možné nastavit rozdělení vytvářených složek, např. po dnech nebo měsících, v PC pak i v jiném režimu, např po hodinách.
Pozorně si projdi manuál foťáku, tam se dozvíš, jak to nastavit podle potřeby.

Pokročilý

U některých foťáků lze nastavit, jestli se mají fotky ukládat vždy pod novým číslem, nebo zda se má číslovat znovu od začátku, jestliže vám to dřív nědělalo a teď jo, tak jste mimoděk přestavěl toto nastavení. Zkuste to v menu najít a vrátit na původní nastavení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.