mosoj

Proč se dítě směje a kdo ho to naučil?

Dítě se směje od narození. Jaký je význam toho úsměvu a muselo se to naučit ?
Doplňuji:
Smích je reflex, který má dítěti zajistit posílení mateřského pudu matky. Proto se usmívají i ta nejmenší mimina.

Nejlepší odpověď
anonym

Tato základní mimika je vrozená (´funguje´ napříč všemi kulturami a rasami a…), jde o nejprimitivnější formu komunikace a dítě se ji neučí – stejně, jako se nemusí učit plakat.

Další odpovědi
MK44

A není to tak, že se dítě směje, protože ho to ještě nikdo neodnaučil? Myslím, že to bude vrozená dispozice, pomocí níž upoutává zájem a city matky, popř. širšího okolí. Když okolí nemá náležitý zájem, začne se řvát. Aby svět věděl zač je toho loket! V pozdějších letech se už jenom řve, protože po zkušenostech se světem na úsměv nemáme sílu.

No, zkusím se přemoct a aspoň ho naklepat 🙂 Tak!

Houslovyklic

Dítě se začne smát, jakmile spatří své rodiče… a není divu.
🙂

zjentek

jsou tady indicie, že sis to poplet s pláčem ,)

postcd

věřící by řekli něco jako: protože to tak chtěl Stvořitel a je to v genetické výbavě
nevěřící by asi řekl, že je to pud, který se vyvinul (evoluce)

sfgama

Vlastně to je na stejném principu jako by ses zeptal:,,Jak někoho napadl sex?" Jak mohou umět se rozmnožovat zvířata? Kdo jim to řekl? Nikdo a tak je to i se smíchem, pláčem apod. V dnešní době sledují i malé děti porno a ani nerozumí tomu co tam dělají, ale později na to sami příjdou a nikdo jim to vysvětlovat nebude.Možná nedává smysl má rekce, ale myslím, že vše na sebe navazuje.

mosoj

Zjentek, k pláči je tady někdo jiný.

zjentek

možná ..jenže tvůj úhel pohledu je uměle tvořenej, tudíž odpovědi irelevantní..to máš blbé

mosoj

Stále trapnější.