quentos

Proč se často zaměňuje režisér a autor filmu?

Praštilo mě to do očí zde: „Zabíjení“ – „film od Stanleyho Kubricka“. Přitom Stan Kubrick ho režíroval – autorem scénáře není. Vím, že režie dělá hodně, ale bez scénáře by toho moc nezrežíroval. Proč autor scénáře ustupuje vždy do pozadí? Poučte filmového amatéra.

Nejlepší odpověď
led

Dobrý režisér aj z brakového scénara spraví výborný film.
Slabý (prípadne zlý) režisér môže fantastický scenár pokaziť.
Základ filmu: režisér-výtvarník-hudobník-kameraman-herec-scénarista
každý z menovaných môže filmu pomôcť alebo poškodiť.
veľakrát z pôvodného textu scénara ostane len námet