Kazatel

Proč proti sobě vlastně Ukrajinci a Rusové „bojují“? Není to tím, že Ukrajině někdo slíbil bez práce lepší zítřky?

Nejlepší odpověď
Drap

Rusko doposud s Ukrajinou nebojuje. Na Ukrajině zuří už řadu let občanská válka. Doněcká a Luhanská oblast jsou odjakživa rusky mluvící enklávy. a nelíbí se jim nijak zvláště ukrajinské poměry. Ukrajinci se je snaží vybít, nebo donutit vystěhovat se. A těm se samozřejmě z domovů nechce. Celá problematika je ovšem o dost složitější. Celá revoluce na Ukrajině. Je známo jak a proč vznikla a kdo ji podporoval jak penězi tak materiálem. Podobné akce jsou plánovány i v jiných asijských zemích a počítá se s tím, že se podaří vyprovokovat ozbrojený konflikt s Ruskem, samozřejmě v rámci demokracie.

Další odpovědi
Pepa25

Separitistické tendence. Rusové na Donbasu byly už dlouho zpracováváni ruskou propagandou, že jejich spoluobčané za Dněprem jsou fašisti atd. Pak hybridní válka pomocí zelených mužíčků přešla ve skutečnou …

Ametyst

Ruská vojska setrvávají na svém území. Ten, kdo je tu za válečného štváče, je EU, Amerika, a Ukrajinci. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wrtG126LcU4 9-minut video.

_Bůh_

Já si myslím, že Donbas a Krym by se měly dát Rusku. Žijí tam hlavně Rusové.
Dále Sudety Němcům, Těšínsko a Slezsko Polákům, a Moravu Moravanům.

Kazatel

Pepíku, asi tak:
http://www.ru­kojmi.cz/clan­ky/6093-dne-2-kvetna-2014-zahynulo-v-odeskem-dome-odboru-48-lidi-9-z-nich-se-otravilo-oxidem-uhelnatym-13-se-udusilo-kourem-12-zemrelo-v-dusledku-popaleni-dychacich-cest-8-po-padu-z-vysky-6-bylo-zastreleno

Pepa25

Bláboly – ale ani tady není nic z toho, co jste tvrdil. Kdy konečně přiznáte, že tu šíříte lži? Nebo chcete, abych poslal seznam vašich lží adminovi s návrhem na zasloužený trvalý ban?

Kazatel

Bláboly píšeš Pepíku ty, především pokud tu lžeš o tom, že to nebyl masakr, ale obyčejný požár.

Pepa25

Vzhledem k tomu, že se opakovaně setkávám s tím, že některým pořád nedošlo, co se to na východě Ukrajiny v r. 2014 stalo, dávám odkaz na rozbor už z r. 2014: https://dfens-cz.com/kterak-domobrana-po-cuni-dostala-a-v-armadu-se-zmenila/ Je tam všechno popsáno, jak to postupně probíhalo: propaganda, obsazování vládních budov, checkpointy, vyzbrojování těžnými zbraněmi z Ruska …

Kazatel

Pepíku, jak to bylo s tím masakrem v Domě odborů?

Pepa25

Nebyl to masakr, ale požár: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Po%C5%BE%C3%A1r_bu­dovy_odbor%C5%AF_v_­Od%C4%9Bse

Kazatel

A jak k tomu došlo jsi Pepíku četl? Včetně alternativní verze? Ukájíš se když čteš, že tam našla třeba i ohořelá těhotná s uříznutou hlavou? Určitě máš z těch obětí radost, že? Už se to vyšetřilo? Nechápu proč se pořád zastáváš těch nesnášenlivých nác­ků.

Pepa25

„Alternativní“ fake news opravdu nečtu. Také bystě neměl, ty lži jen dál rozdmýchávají nesnášenlivost. Radost z obětí samozřejmě nemám, to nikdo. Kdo to vyprovokolal je zřejmé, bylo o tom dost informací i u nás: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/ukraji­na-odesa-nepokoje-fotbal.A140504_123­825_zahranicni_a­ha
„Pochod, který kráčel pod ukrajinskými vlajkami a prapory obou fotbalových klubů, na jednom z bulvárů v centru Oděsy napadli proruští radikálové vyzbrojení holemi, zápalnými lahvemi a střelnými zbraněmi. Nejméně čtyři účastníky pochodu zastřelili a několik desítek zranili.
Jedním ze zraněných byl Oleh Kosťantynov, který leží s trojnásobným průstřelem v oděské Židovské nemocnici. "Když se začalo střílet, myslel jsem, že to je policie,“ řekl novinářům. „Dostal jsem to do ramene, a když mě odnášeli, ještě do nohy a znovu do ramene,“ řekl."

Pepa25

Ak tomu, jak se to vyšetřilo zpráva OSN: https://www.oh­chr.org/Documen­ts/Countries/U­A/OHCHRThematic­ReportUkraine­Jan2014-May2016_EN.pdf

Kazatel

Tak že se zastáváš takových děláš jen obrázek sám o sobě.

Pepa25

To že šíříte fake news, a ještě takoví nechutné („ohořelá těhotná s uříznutou hlavou“) o vás opravdu hodně říká.

Kazatel

Sis ten odkaz na wiki co jsi sám poslal ani nepřečetl, jinak bys tak hloupě nemluvil.

Pepa25

Naposledy (i když vím, že je to marné): „ohořelá těhotná s uříznutou hlavou“ je lež.