Sůwa

Proč použít mandlovou tresť?

Pro WeeBear – dodatek k dotazu.
Otázka je uzavřena, já to dřív nestihla a můj příspěvek se někde zratil. Mandlová tresť je tam proto, že původní těsto do kterého se balily piškoty bylo skutečně mandlové. Našla jsem to až v Sandtnerce. Náhražka s rumem nebude to pravé, proto je rum na piškotech. Jestli máš zájem o mandlové těsto, napiš mi na mail. Sůwa
Doplňuji:
Tak jo, mandlové těsto napíšu :
200g oloupaných ( v horké vodě ), umletých mandlí + 1 vejce + 200g cukru moučky. Vypracovat těsto na 3 mm, vykrájet kolečka a do nich balit ty piškoty. Sandtnerka ty mandle jemně nastrouhala a v hmoždíři utloukla. Testo se dá i barvit a používat ke zdobení.

Nejlepší odpověď
barnajka

Omlouvám se, že vám do toho kecám, ale jde o ty sladký brambory, že? :)

WeeBear, suwa má pravdu – do toho receptu opravdu patří spíš ta mandlová tresť. Na netu totiž to cukroví najdeš i pod jménem ‚marcipánové brambory‘.
A do marcipánu madle rozhodně patří.

Nicméně!
Já před pár dny brambůrky čurdila zkusmo a protože to bylo opravdu -zkusmo- a navíc jsem mandlovku doma ani neměla, prskla jsem tam trochu rumové tresti.
Jíst se to dalo i tak – a evidentně to bylo dokonce dobrý :)
Když tam dáš rum nebo rumovou tresť, určitě to nezničíš. Ale je pravda, že rumem se prokapávají už ty piškoty…a jak známo, všeho moc škodí.
Jestli jsi četla tu diskuzi pod receptem, tak jedna paní psala, že použila griotku a taky to bylo vynikající. Jestli tu mandlovku nemůžeš nikde sehnat, nehroť to a použij, co máš – svět se přece nezboří.
Ale bez mandlovky to nebudou ‚brambory s vůní mandlí‘, ale ‚brambory s vůní rumu‘ :)

A nebo dej na radu suwy a místo těsta z krupice si připrav těsto přímo z mandlí. Chuťově to bude ještě stokrát lepší, ale počítej, že to dá o něco víc práce

Terry, o tomhle je řeč :)
http://www.to­precepty.cz/re­cept/14896-brambory-s-vuni-mandli/

Další odpovědi
Drap

doufám, že mohu jménem všech poděkovat za vyčerpávající informace

terry

Co to máte za skvělý receptík s piškoty, rumíkem a mandlovou trestí?