dmatejek777

Proč není nikde v ČR odpočítávání u semaforu?(kolik ještě zbývá sekund do zelené,..)

Nejlepší odpověď
anonym

Jako na závodech? To by se mi líbilo. Uź je tam žlutá, která informuje o tom, že přijde zelená.

Další odpovědi
lukas.zmizik

v přerově to je u vlakového nádraží na přechodu pro chodce… docela dobrá věc která ani tolik nestojí…

Emefej

Vím, že to mají na několika semaforech v Mostě.

zjentek

kdo říká, že není?
Doplňuji:
pole pro zdroj opět nepracuje, takže znova:
https://www.go­ogle.cz/search?q=od­po%C4%8D%C3%AD­t%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+se­maforu&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&gws_rd=cr&e­i=cUzeUpKUNoOV­tAbB0oDICQ

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=od­po%C4%8D%C3%AD­t%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+se­maforu&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&gws_rd=cr&e­i=cUzeUpKUNoOV­tAbB0oDICQ

Funna

mě by spíš zajímalo, kolik se sekund zbývá do červené, jestli mám na to šlápnout, nebo vyřadit a brzdit…když už stojím na červené, tak je mi jedno, za jak dlouho bude zelená…

Reezo

Ono kdyby se to mělo dát na každý semafór tak to asi nějakou zajímavou částku udělá. Také je potřeba brát v potaz to, že naši politici jsou spíše břidilové a budižkničemové, kteří si to chodí odsedět do poslanecké sněmovny. Také tu máš docela závažné korupce kdy jde o milióny a občas o miliardy… Spíš by mě překvapilo který politik nekrade a řídí se kodexem cti. Čest je dnes celkem přepich, který u lidí není vidět.

badisko

Take me Hned napadl Prerov nadrazi … koukej … http://www.ima­gehosting.cz/i­mages/27082010­17.jpg

mosoj

Žlutá vám nic neříká ? Na žlutou se již nemá jezdit. jenom ti co to mají na hraně. Takže když dokáži normálně a bezpečně pro všechny zastavit na žlutou,
již dále nejedu. Ti co to nedodržují by stejně nedodržovali ani nějaké vteřiny.

Někde je zavedeno že těsně před změnou červené nebo zelené tato barva začne blikat.
Doplňuji:
To je stejná otázka jako proč jsou stále u silnice stromy, když do nich řidiči naráží .

Lamalam

V Mostě na křižovatce u Centrálu. Odpočítávání je pro chodce i pro auta.

Dochy

V Praze na křižovatce u I.P.Pavlova jsou přes Legerovu a Sokolskou ulici semafory pro pěší s odpočítáváním. Odpočítání běží pro oba stavy. Když tam přijdete a uvidíte červeně 90, 89, 88… Moc to nepotěší.
Doplňuji:
http://i.idnes­.cz/12/081/vid­w/ELI44eaf3_se­mafory_bmp.jpg
http://i.lidov­ky.cz/12/081/l­nc460/SK44ebf5_se­mafor.JPG

Hamon

Jak je vidět (a sám jsem to chtěl napsat), odpočítávací semafory pro pěší existují, i když nejsou zatím zdaleka všude.. Bohužel.