vrbenska

Proč mi po minutě zčervená a rozmaže se display u fotoaparátu panasonic lumix tz2??

Fotoaparát zapnu a do minuty display začne pomalu červenat a pak se jako vodopád rozmaže display a jsou vidět jen mazanice , při stisknutí menu,je vidět že display zobrazuje dobře písmena i číslice,tak že pouze obraz je rozmazaný a červený.Když ho vypnu a zase zapnu je to dobré,ale do minutu to samé , děkuji za radu jestli je to vadou dílu nebo něco v nastavení
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi m podařilo se mi sehnat ten samý fotoaparát,vyz­koušeli jsme vyměnit dvě desky se součástkami a vada je pořád stejná , tak se ještě zeptám na procesor a čip ve fotoaparátu , jak tyto dvě součástky vypadají ,aby jsme je mohli zkusit vyměnit z druhého fotoaparátu ,ještě jednou velice děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to vadným čipem nebo procesorem. Nejspíše ale čipem. Takže foťák bude kaput. Opravy v takovémto rozsahu se u běžných kompaktů nevyplatí.
Doplňuji:
Procesor je zajisté na té desce a čip je nedílnou součástí objektivu.

Další odpovědi
anonym

  1. když je „obraz rozmazaný a červený“, zkus vyfotit fotku – je v pořádku?
  2. jakou máš nastavenou citlivost (ISO)?
  3. jaký máš nastavený režim (scéna, A,S,M…)?